Svečanost ob 30. obletnici fakultete

20.06.2023

30. obletnico Univerze v Mariboru, Fakultete za zdravstvene vede smo obeležili s svečano proslavo.

Nagovorila nas je dekanica Univerze v Mariboru, Fakultete za zdravstvene vede izr. prof. dr. Mateja Lorber, sledili sta ji ga. Monika Ažman, predsednica Zbornice – Zveze in v. d. generalnega direktorja, Direktorata za zdravstveno nego Ministrstva za zdravje RS, ga. Nataša Vidnar ter rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič.

Podelili smo nagrade, pohvale in priznanja Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede. Na ta način se zahvalimo za odlične dosežke na izobraževalnem, znanstvenoraziskovalnem in strokovnem področju, za odlične uspehe študentov, za uspešno sodelovanje fakultete in ne nazadnje za širjenje prepoznavnosti fakultete in tudi univerze.

• Časten naziv »Častni gostujoči profesor« Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede, ki se podeljuje visokošolskim učiteljem, ki niso zaposleni na fakulteti in s svojim delovanjem koristijo ugledu in širši prepoznavnosti fakultete, je za odlične strokovne, znanstvene in pedagoške kvalitete prejela Prof Jean Watson, Phd.
  • Zahvalno listino za dolgoletno sodelovanje z zaposlenimi na fakulteti na področju pedagoškega, raziskovalnega in strokovnega dela ter pomemben prispevek k razvoju in napredku fakultete sta prejela UKC Maribor in Zdravstveni dom dr. Adolfa Drolca Maribor.
  • Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na izobraževalnem področju je prejela prof. Dr (Združeno Kraljestvo velike Britanije in Severne Irske) Majda Pajnkihar.
  • Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na znanstvenoraziskovalnem področju je prejela izr. prof. dr. Sabina Fijan.
  • Priznanje mladim visokošolskim učiteljem in visokošolskim sodelavcem za izjemne pedagoške in raziskovalne dosežke na Univerz v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede je prejela asist. Kasandra Musovič.
  • Izr. prof. dr. Sabina Fijan je prejela tudi nagrado za najboljšega raziskovalca Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za največje doseženo število točk po metodologiji ocenjevanja raziskovalcev, ki jo uporablja ARRS.
  • Asist. Cvetka Krel je kot mentorica študentom na 1. stopnji visokošolskega strokovnega študijskega programa Zdravstvene nega prejela priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede »Naj mentor v kliničnem okolju«.
  • Plaketo Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge pri opravljanju strokovnega dela je prejela Ines Mlakar.
  • Špela Metličar je prejela Dekanovo nagrado na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »Bibliometrična analiza znanstvenih prispevkov s področja urgentne medicine«.

Najboljšim študentom na vseh študijskih programih so bile podeljene pohvale Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za uspeh pri študiju v študijskem letu 2022/2023:

• Žiga Sirk je najboljši študent na dodiplomskem študijskem programu 1. stopnje Zdravstvena nega Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Darko Kokot je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Zdravstvena nega Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Maja Orešnik je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Preventivna in klinična prehrana Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Amadeja Korenjak je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Integrirana obravnava starejših v napredni zdravstveni negi Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Mevludin Demirović je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Mentalno zdravje v napredni praksi zdravstvene nege Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Mihael Cifer je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Urgentna stanja v zdravstvu Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Neža Pirnat je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Integrirana obravnava kroničnih bolnikov v napredni zdravstveni negi Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Nika Poderžan je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Management v zdravstvu in socialnem varstvu Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.
  • Gregor Romih je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 3. stopnje Zdravstvena nega Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.

Na svečanosti so bile podeljene tudi zahvale študentom prostovoljcem, tutorjem in promotorjem za povezovanje teorije in prakse v kliničnem in praktičnem usposabljanju študentov za večji akademski in osebnostni uspeh.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in jim želimo dobro, strokovno delo tudi v prihodnje.

Polna Kazinska dvorana na prireditvi 30. obletnice UM FZV Nagovor dekanice UM FZV

Nagovor ge. Monike Ažman, predsednice Zbornice – Zvezega. Monika Ažman in izr. prof. dr. Mateja Lorber, dekanica UM FZV

Nagovor v. d. generalnega direktorja, Direktorata za zdravstveno nego Ministrstva za zdravje RS, ge. Nataše Vidnar    Nagovor prof. dr. Zdravka Kačiča, rektorja Univerze v Mariboru

Skupinska fotografija nagrajencev ob 30. obletnici UM FZV