Preskoči na glavno vsebino

Mednarodna dejavnost

Mednarodna dejavnost

Mednarodna dejavnost na fakulteti je steber, ki povezuje razvoj izobraževalnega, raziskovalnega,  strokovnega in razvojnega dela na fakulteti. V zadnjih letih je fakulteta uspela vzpostaviti aktivno partnersko povezovanje in sodelovanje z uglednimi in prepoznavnimi izobraževalnimi, znanstvenoraziskovalnimi in kliničnimi institucijami na globalnem nivoju. Fakulteta za zdravstvene vede ima sklenjene bilateralne sporazume in sporazume o sodelovanju z mednarodno priznanimi institucijami iz celega sveta.

Mednarodno sodelovanje na izobraževalnem področju se kaže v razvoju aktualnih, sodobnih in mednarodno primerljivih študijskih programih na vseh nivojih izobraževanja. Prav tako se v izobraževanje in prenosu dobrih praks na fakulteti vključujejo mednarodno priznani profesorji v obstoječe in novo oblikovane študijske programe. Na fakulteti imamo večletne izkušnje z organiziranjem in izvajanjem kliničnih vaj v zdravstvenih institucijah v tujini. 

Rezultati mednarodne dejavnosti so številni prijavljeni, aktivni in zaključeni raziskovalni projekti. Mednarodna vpetost fakultete omogoča našim zaposlenim in študentom izobraževanje in sodelovanje na tujih univerzah, v kliničnem ter raziskovalnem okolju na področju zdravstvenih ved. Študentom omogoča izbiro mentorjev s široke palete mednarodnih univerz. Število mednarodnih mobilnosti za študente in zaposlene v programu Erasmus+ iz leta v leto narašča, prav tako pa narašča tudi število bilateralnih sporazumov in projektov s partnerskimi institucijami ter število tujih gostujočih profesorjev.


 

logo Erazmus+

 

Erasmus+ je program EU za sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa ter je namenjen izboljšanju spretnosti in zaposljivosti mladih ter posodobitvi izobraževanja in usposabljanja. Glavni cilj projektov mobilnosti je omogočiti udeležencem pridobitev znanja, spretnosti in izkušenj, ki prinašajo dodano vrednost njihovem izobraževanju ali delu doma. 

Program Erasmus+ omogoča študentu, da del rednih študijskih obveznosti na katerem koli nivoju/stopnji oz. ciklu študija (vključujoč pripravo diplomskih, magistrskih ali doktorskih nalog, a izključujoč raziskovalno delo, ki ni neposredna študijska obveznost) namesto na matični fakulteti opravi na partnerski instituciji v tujini. 

Študij na partnerski instituciji v tujini mora trajati najmanj 2 meseca in lahko traja največ 12 mesecev. Na razpis se je možno prijaviti do porabe sredstev. 

Praksa na instituciji v tujini mora trajati najmanj 2 meseca in lahko traja največ 12 mesecev. Na razpis se lahko prijavite kadarkoli. 

Študentu pripada določena finančna podora, ki po dosedanjih izkušnjah zadostuje za kritje stroškov nastanitve, potovanja in prehrane. Sicer je študij v tujini brezplačen, na partnerski fakulteti pa študenti upravičeni do uporabe celotne infrastrukture (knjižnice, računalniki, internet ...). 

Študent ima v okviru programa Erasmus+ možnost koristiti mobilnosti do skupaj 12 mesecev na vsaki stopnji študija, pri čemer se lahko udeleži študija in/ali praktičnega usposabljanja tudi večkrat. Erasmus+ program omogoča opravljanje pripravništva v podjetju ali na katerem koli drugem ustreznem delovnem mestu, ki se ga lahko udeležijo mladi diplomanti v obdobju 12 mesecev po diplomi v eni izmed držav, ki sodelujejo v programu Erasmus+.

Več informacij na povezavi erasmusplus.um.si.

Erasmus koordinatorica

Aleksandra Lovrenčič
E: aleksandra.lovrencic@um.si 
T: +386 2 300 47 19 


Kontakt: 
Lina Kolar
E: lina.kolar@um.si 
E: fzv.erasmus@um.si

Erasmus+ je program EU za sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa ter je namenjen izboljšanju spretnosti in zaposljivosti mladih ter posodobitvi izobraževanja in usposabljanja. 

Promo video

Erasmus+ Univerze v Mariboru