Vstop v prostore fakultete dovoljen le ob izpolnjevanju pogoja PCT

30.08.2021

Spoštovani

obveščamo vas, da je v skladu z Odlokom o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu (Uradni list, št. 132/2021), s spremembami in dopolnitvami (Uradni list RS, št. 135/2021), od 23. 8. 2021 naprej, vstop v prostore visokošolskih zavodov dovoljen le ob izpolnjevanju pogoja PCT (prebolel, cepljen, testiran)! Navedeno velja za vse vstopajoče, starejše od 15. let.

Od 28. 8. 2021 naprej velja, da je  brezplačno testiranje zagotovljeno tudi za študente, test pa je  za vstop v visokošolske zavode veljaven 1 teden.
Status študenta izkazujete s študentsko izkaznico (z veljavno nalepko tekočega študijskega leta) in/ali potrdilom o vpisu.

Hkrati vas obveščamo, da je v notranjih prostorih nošenje mask še vedno obvezno ves čas prisotnosti, prav tako je pred vstopom v prostore obvezno razkuževanje rok.

O vsakršni spremembi odlokov in navodil, ki jih bomo prejeli s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter rektorata Univerze v Mariboru, vas bomo obvestili.

UM FZV