UM FZV gosti Prof John S G Wells, PhD, WIT, Irska

09.03.2018

Univerza v Mariboru Fakulteta za zdravstvene vede od 12. do 16. marca 2018 gosti dekana School of Health Science na Waterford Institute of Technology, Irska, Prof John S G Wells, PhD. Profesor predava študentom na študijskem programu 1. stopnje Zdravstvena nega in 2. stopnja Zdravstvena nega.

Prof John S G Wells, PhD, je svojo kariero začel kot diplomirani zdravstvenik na področju zdravstvene nege na psihiatričnem področju ter nato napredoval na managerska delovna mesta v kliničnem okolju. Akademsko kariero je začel leta 1991 v Londonu, od leta 1998 nadaljeval na Irskem in jo nadgrajeval vse do danes. Doktoriral je leta 2004 na King's College London. Na Waterford Institute of Technology je dekan School of Health Science. Je gostujoči profesor na University of London, Unversity of Licoln ter član raziskovalne skupine Royal College of Surgeons na Irskem. Prav tako je član uredniškega odbora revije The International Journal of Leadership in Public Services. Njegova raziskovalna področja so socialna integracija in podpora posameznikov s psihičnimi težavami, spreminjanje politike na področju metalnega zdravja ter vpliv na izboljšanje kakovosti in zmanjševanje stresa na delovnem mestu v povezavi z zlorabo prepovedanih substanc. Je član številnih nacionalnih in mednarodnih združenj medicinskih sester ter prejemnik mnogih nagrad in priznanj.

Več: https://www.researchgate.net/profile/John_Wells11

Gostovanje poteka v okviru projekta: »Vključevanje gostujočih tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev v pedagoški proces kot steber razvoja kakovosti procesa internacionalizacije na Univerzi v Mariboru«, ki je bil odobren na »Javnem razpisu Krajša in daljša gostovanja tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev na slovenskih visokošolskih zavodih v letih 2016-2018«.

„Operacijo delno financirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020, prednostne osi 10. Znanje, spretnosti in vseživljenjsko učenje za boljšo zaposljivost, prednostne naložbe 10.1 Izboljšanje enakega dostopa do vseživljenjskega učenja za vse starostne skupine pri formalnih, neformalnih in priložnostnih oblikah učenja, posodobitev znanja, spretnosti in kompetenc delovne sile ter spodbujanje prožnih oblik učenja, tudi s poklicnim svetovanjem in potrjevanjem pridobljenih kompetenc in specifičnega cilja 10.1.3 Spodbujanje prožnih oblik učenja ter podpora kakovostni karierni orientaciji za šolajočo se mladino na vseh ravneh izobraževalnega sistema. “

Prof John S G Wells, PhD