Spletni posvet »Povezovanje za učinkovit razvoj na dokazih utemeljene zdravstvene nege in potrebe po funkcionalnem izobraževanju v Zdravstveni negi za varno obravnavo pacientov«

10.02.2021 - 10:00 do 12:00
01.02.2021

Univerza v Mariboru, Fakulteta za zdravstvene vede organizira dne 10. februarja 2021 spletni posvet z naslovom »Povezovanje za učinkovit razvoj na dokazih utemeljene zdravstvene nege in potrebe po funkcionalnem izobraževanju v Zdravstveni negi za varno obravnavo pacientov«. Program strokovnega srečanja je namenjen pomočnicam direktorjev za zdravstveno nego, strokovnim vodjem bolnišnic, klinik in oddelkov, domov za starejše, zdravstvenih domov, ki so učne baze fakultete.

Posvet bo organiziran v spletnem okolju MS Teams Teamsna tej povezavi. Kotizacije ni.

Na fakulteti se zadnja leta intenzivno posvečamo izobraževanju za integracijo raziskovanja in prakse utemeljene na dokazih na dodiplomskem in na podiplomskih študijskih  programih Zdravstvena nege.

Za uspešno integracijo in aplikacijo raziskovanja in prakse utemeljene na dokazih smo intenzivirali izobraževanje in pripravili spremembe za pripravo zaključnih del dodiplomskih študentov.

Podiplomski študenti pripravljajo izjemno uspešna seminarska dela pri raziskovanju in praksi utemeljeni na znanstvenih dokazih na primerih iz literature. Želeli bi, da se povežemo pri izobraževanju študentov in skupaj identificiramo področja raziskovanja in pripravo  dokazov na dejansko ugotovljenih potrebah  v praksi za varno in na dokazih utemeljeno obravnavo pacientov.  Predstavili bomo nekaj primerov na dokazih utemeljene zdravstvene nege.

Skupaj s predstavniki iz  prakse smo pripravili seznam potreb po funkcionalnem izobraževanju zaposlenih v Zdravstveni negi za varno in učinkovito izvajanje intervencij Zdravstvene nege pri pacientu. Izobraževanje bomo izvajali v simuliranem  kliničnem okolju na fakulteti. Nedvomno je, da raziskovanje v praksi zdravstvene nege zagotavlja dokaze za varno, učinkovito, humano in k pacientu ter družini usmerjeno zdravstveno obravnavo.

Ob koncu posveta se bomo posvetili vašim predlogom za tesnejše povezovanje na področju raziskovanja, prakse utemeljene na dokazih ter izobraževanja.   Škoda bi bila, da znanje ostaja na fakulteti in ni aplicirano v potrebe prakse in obravnave pacientov.

Združimo naše zanje in izkušnje  ter vaše znanje in izkušnje za izvajanje varne in učinkovite zdravstvene obravnave pacientov glede na potrebe in preference pacientov.  Skupaj zmoremo narediti korak naprej znanstveni podpori prakse v dobrobit pacientov!

Prosimo Vas, da svojo prisotnost na delavnici potrdite najkasneje do 7. februarja 2021 na elektronski naslov aleksandra.lovrencic@um.si.

Sreda, 10.02.2021

10:00-10:30 Na dokazih utemeljena zdravstvena nega in povabilo k sodelovanju

Prof Dr (Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske) Majda Pajnkihar,  FAAN, FEANS

10:30-10:45 Uporaba resveratrola pri sladkorni bolezni tipa 2