Obisk Dr. Marie C. Kidner iz ZDA

05.10.2023

Dr. Marie C. Kidner Na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede v sklopu izobraževanja za študente in klinične mentorje »MEDICINSKE SESTRE Z NAPREDNIMI ZNANJI V PRAKSI ZDRAVSTVENE NEGE« gostimo Dr. Mario C. Kidner, DNP, FNP-BC, APRN, FAANP, ki je izvedla predavanji z naslovom: »Polypharmacy hypertension management in primary care« in izobraževanje »ANP role transition and professional identity formation«.

Dr. Maria C. Kidner, DNP, FNP-BC, APRN, FAANP prihaja iz Cheyenna v Wyomingu, ZDA in je direktorica regije Ameriškega združenja medicinskih sester® (AANP).  V sklopu projekta LEAP (Leadership, Engaging, Accountability, Professionalism) nudi izobraževanje in mentorstvo medicinskim sestram za krepitev njihove poklicne identitete in vodstvenih sposobnosti. Prizadeva si za izvajanje modela celovite oskrbe v osnovnem zdravstvu.

Dr. Marie C. Kidner