Novice

 
Datum objave:
08.07.2024

 

Vse študente UM FZV, visokošolske učitelje in ostale uporabnike obveščamo o poletnem odpiralnem času Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede:

 

MESEC JULIJ 2024 (od 01.07.2024 do 12.07.2024)
REFERAT ponedeljek, torek, sreda od 11.30 do 13.30 ure    

četrtek, petek od 12.00 do 15.00 ure

KNJIŽNICA v skladu z odpiralnim časom knjižnice
PRODAJA UČBENIKOV ponedeljek in sreda od 11.30 do 13.30 ure
     

V ČASU OD 15.07.2024 DO 09.08.2024 JE ZAPRT GLAVNI VHOD UM FZV, DOSTOP JE MOGOČ  PRI SLUŽBENEM VHODU. V TEM ČASU NI GOVORILNIH IN URADNIH UR, RAZEN PO PREDHODNEM DOGOVORU PO ELEKTRONSKI POŠTI.

 

 
MESEC AVGUST 2024 (od 12.08.2024 do 30.08.2024)
REFERAT ponedeljek, sreda od 11.30 do 13.30 ure    

četrtek od 12.00 do 15.00 ure

KNJIŽNICA v skladu z odpiralnim časom knjižnice
PRODAJA UČBENIKOV ponedeljek, sreda, četrtek od 11.30 do 13.30 ure
MESEC SEPTEMBER 2024 (od 02.09.2024 do 30.09.2024)
REFERAT ponedeljek, torek, sreda od 11.30 do 13.30 ure    

četrtek, petek od 12.00 do 15.00 ure

KNJIŽNICA v skladu z odpiralnim časom knjižnice
PRODAJA UČBENIKOV ponedeljek, sreda, četrtek od 11.30 do 13.30 ure

 

                          Dekanica

                                                                                                                   Izr. prof. dr. Mateja Lorber

 
Datum objave:
12.07.2024

S ponosom sporočamo, da je danes svojo doktorsko disertacijo z naslovom »Promocija zdravja in preventivna uporaba večsevnih probiotikov za preprečevanje okužb zgornjih dihal pri starejših osebah« zagovarjala mag. Maja Strauss

Viš. predav. mag. Maji Strauss iskreno čestitamo za ta izjemen dosežek in pridobitev naziva doktorice znanosti! Želimo ji obilo uspeha na njeni raziskovalni poti.

 

 
Datum objave:
03.07.2024

 

 
Datum objave:
28.06.2024

Na Univerzi v Mariboru je potekal slavnostni podpis pogodbe o (so)financiranju širitve in obnove Fakultete za zdravstvene vede, ki so se ga udeležili rektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravko Kačič, dekanica Fakultete za zdravstvene vede, izr. prof. dr. Mateja Lorber, ter minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič.

Investicije v visoko šolstvo so ključne za dolgoročni gospodarski in družbeni razvoj, saj spodbujajo inovacije, ustvarjajo visoko usposobljeno delovno silo in omogočajo napredek v znanju in tehnologiji. Univerza v Mariboru si prizadeva prispevati k razvoju raziskovalne dejavnosti in uvajanju inovacij, kar krepi ugled mesta kot pomembnega raziskovalnega in izobraževalnega središča.

Univerza v Mariboru si je zadala ambiciozne cilje na vseh svojih strateško pomembnih področjih, pri čemer je ključna naloga ustvariti okolje, ki bo izboljšalo kakovost izobraževanja in postavilo študente ter visokošolske učitelje v središče pedagoškega procesa. Cilj je celovita prenova izobraževalne infrastrukture, ki je predpogoj za doseganje odličnosti na izobraževalnem in znanstvenoraziskovalnem področju ter prenosu znanja v prakso.

Rektor prof. dr. Zdravko Kačič je ob tem dogodku dejal: "Današnji podpis pogodbe o (so)financiranju širitve in obnove Fakultete za zdravstvene vede predstavlja nov pomemben mejnik za Univerzo v Mariboru. Za kakovostno obravnavo pacientov potrebujemo strokovno usposobljene zdravstvene time. Povečanje števila študentov in zagotavljanje ustrezne študijske infrastrukture sta nujna. Veseli nas, da je Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije prepoznalo to potrebo in s (so)financiranjem projekta omogočilo lažje doseganje naših ciljev. Iskrena hvala ministru dr. Igorju Papiču in vsem, ki so sodelovali pri pripravi tega projekta."

V obstoječih prostorih fakultete po besedah dekanice, izr. prof. dr. Mateje Lorber ob povečanih potrebah po kadru ne morejo slediti željam po povečanju vpisa, saj se fakulteta že sedaj sooča s prostorsko stisko. Objekt je potreben obnove za kakovostno opravljanje tako izobraževalne kot raziskovalne dejavnosti, predvsem se kaže potreba po sodobnem simuliranem kliničnem okolju za pridobivanje praktičnih izkušenj študentov.

Investicija v širitev in obnovo Fakultete za zdravstvene vede, vredna 12 milijonov EUR, bo izvedena v dveh fazah, pri čemer bo financiranje zagotovilo Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije. Fakulteta se trenutno srečuje z vse večjo prostorsko stisko, saj obstoječi prostori ne zadostujejo za kakovostno izvajanje študijske in raziskovalne dejavnosti.

Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič je ob podpisu dejal: "V Sloveniji primanjkuje zdravstvenega kadra na vseh ravneh. Ena od rešitev je povečanje vpisnih mest na zdravstvenih in medicinskih fakultetah, za kar potrebujemo ustrezne prostore. Novi prostori bodo koristili ne le študentom in zaposlenim, temveč celotni družbi. Naš cilj je omogočiti visokošolskim in znanstveno-raziskovalnim institucijam, da izvajajo svoje dejavnosti na najvišjem nivoju."

Ta projekt predstavlja pomemben korak k izboljšanju pogojev za izobraževanje in raziskovanje na Fakulteti za zdravstvene vede Univerze v Mariboru, s čimer bo zagotovljena visoka kakovost izobraževalnega in raziskovalnega dela v prihodnosti.

Podpis pogodbe

 

 
Datum objave:
26.06.2024

Naši raziskovalci so aktivno sodelovali na SESAM 2024 konferenci (Praga, Češka). SESAM konferenca je največja evropska konferenca iz simulacij v zdravstvu.

Predstavili so projekt INOTEH-ZDRAV v obliki e-postra z naslovom: “A Heutagogical Approach in Nursing Education Using H5P Interactive Video”.

Več informacijo o dogodku:

#univerzavmariboru #NOO #NextGenerationEU #EUsredstva #MVZI #InTECHiE #inotehzdrav

INOTEH-ZDRAV projekt na SESAM 2024

 
Datum objave:
19.06.2024

Vodilo in primarna naloga Univerze v Mariboru je širjenje in plemenitenje znanja, zato s študijskim letom 2023/24 v luči spodbujanja kakovosti na področju poučevanja uvajamo nagrade za pedagoško odličnost.

O nagradi 

Vsako leto se bo predvidoma ob svetovnem dnevu učiteljev (5. oktober) podelila ena glavna nagrada za visokošolske učiteljice, učitelje in ena za visokošolske sodelavke, sodelavce na dveh področjih:

  • naravoslovje, tehnika, zdravstvo in kmetijstvo
  • družboslovje in humanistika.

Od nominacije do izbora 

Nominacijo lahko poda skupina najmanj treh študentk, študentov, študentski svet fakultete, senat fakultete (na predlog komisije za študijske zadeve fakultete) ali vodja študijskega programa.

Postopke nominiranja in izbora vodi Komisija za podelitve nagrad UM za pedagoško odličnost. Postopke ureja Pravilnik o podelitvi nagrad Univerze v Mariboru za pedagoško odličnost št. 012/2023/2.

Zbiranje nominacij za podelitev nagrade v tekočem študijskem letu poteka samo še do 12. 7. 2024! Predlagatelji nominacijo podajo s spletnim obrazcem v prilogi 1.

Podrobnosti so na voljo na spletni strani: Pedagoška odličn​ost na Univerzi v Mariboru.  

Vabljene, vabljeni k nominiranju!

Nagrade za pedagoško odličnost Univerze v Mariboru
 
Datum objave:
19.06.2024

Objava razpisanih kadrovskih štipendij za poklice:

  • KUHAR – 5 štipendij,
  • TEHNIK ZDRAVSTVENE NEGE – 10 štipendij,
  • BOLNIČAR – NEGOVALEC – 5 štipendij,
  • DIPLOMIRANA MEDICINSKA SESTRA – 5 štipendij

Prijave zainteresiranih štipendistov in bodočih zaposlenih v naših Centrih starejših sprejemamo na elektronski naslov: kadri@deos.si.

 
Datum objave:
18.06.2024

Na UM FZV je 13. 6. 2024 potekala Svečana proslava, kjer smo podelili nagrade, pohvale in priznanja študentom, zaposlenim UM FZV ter zaposlenim drugih institucij za njihove izjemne uspehe, zasluge in dosežke na raznih področjih. Svečanosti so se udeležili rektor UM, prof. dr. Zdravko Kačič,  izr. prof. dr. Mateja Lorber, dekani in predstavniki fakultet Univerze v Mariboru, predsednica Društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Maribor, Ksenija Pirš, nagrajenci in njihovi bližnji. 

 

Časten naziv Častni gostujoči profesor Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru za doprinos k dvigu ugleda in širše prepoznavnosti fakultete je prejela:

  • Dr Rosemary Clare STENHOUSE.

Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na izobraževalnem področju je prejela:

  • doc. dr. Nataša Mlinar Reljić.

Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge znanstvenoraziskovalnem področju je prejela:

  • izr. prof. dr. Dominika Vrbnjak.

Priznanje Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru za zasluge pri opravljanju strokovnega dela je prejel:

  • Primož Koražija.

Zahvalno listino Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru za uspešno sodelovanje z Univerzo v Mariboru Fakulteto za zdravstvene vede je prejela:

  • izr. prof. dr. Jadranka Stričević.

Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za »Naj mentor v kliničnem okolju« je prejel:

  • Vlado Šprem.

Pohvalo Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru za uspeh pri študiju so prejeli:

  • Kristina Vohl je najboljša študentka na dodiplomskem študijskem programu 1. stopnje Zdravstvena nega.
  • Špela Metličar je najboljša študentk na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Zdravstvena nega.
  • Ines Osebek je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Preventivna in klinična prehrana.
  • Nataša Jurić je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Javno zdravje.
  • Sara Jevšinek je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Integrirana obravnava starejših v napredni zdravstveni negi.
  • Elmir Uzeinović je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Mentalno zdravje v napredni praksi zdravstvene nege.
  • Urban Modrijan je najboljši študent na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Urgentna stanja v zdravstvu.
  • Dajana Lješić je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Integrirana obravnava kroničnih bolnikov.
  • Urška Stoklas je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Zdravstvena nega, smer Integrirana obravnava kroničnih bolnikov v napredni zdravstveni negi.
  • Klavdija Lesnika je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 2. stopnje Management v zdravstvu in socialnem varstvu.
  • Urška Fekonja je najboljša študentka na podiplomskem študijskem programu 3. stopnje Zdravstvena nega.

Nagrado za najboljše raziskovalce na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede izmed redno zaposlenih visokošolskih učiteljev, visokošolskih sodelavcev in raziskovalcev prejme

  • Nino Fijačko.

 Dekanovo nagrado Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru je prejela:

  • Inja Dokl.

 Dekanovo priznanje Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru je prejel:

  • Benjamin Habinc.

Vsem nagrajencem še enkrat iz srca čestitamo in jim želimo še veliko uspehov na njihovi profesionalni poti!

Nagrajenci

 
Datum objave:
18.06.2024

Na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede je 12. junija 2024 potekalo srečanje ATHENA European University namenjeno sodelovanju, izmenjavi idej in mreženju med partnerji EU ATHENA ter drugimi institucijami na področju zdravstvene nege in oskrbe, zdravstva in socialnega dela.

Delavnice so se udeležili naslednji predstavniki:

  • Dores Artemisa Rocha iz  Escola Superior de Saúde - Polytechnic of Porto, Portugalska
  • Michael Suppanz, Lukas Wohofsky in Anita Mitterdorfer iz Carinthian University of Applied Sciences, Avstrija;
  • Michail Zografakis Sfakianakis iz Hellenic Mediterranean University, Kreta, Grčija
  • Asta Radzeviciene  iz Vilnius Gediminas Technical University Litva.

Na delavnici sta bili prisotni tudi Rosie Stenhouse iz School of Health in Social Science, University of Edinburgh, Škotska, in Zahide Iyi iz Akdeniz Üniversitesi, Antalija, Turčija.

Iz Fakultete za zdravstvene vede UM so sodelovali Mateja Lorber, Klavdija Čuček Trifkovič, Sonja Šostar Turk, Gregor Štiglic, Petra Klajnšek, Nino Fijačko in Kasandra Musović, ki je dogodek tudi moderirala.

V okviru delavnice so bile vzpostavljene povezave za znanstvenoraziskovalno in pedagoško delo na področju zdravstvene nege, fizioterapije in javnega zdravja. Poseben poudarek je bil na razvoju in vključevanju digitalnih učnih vsebin ter inovativnih tehnologij za spodbujanje digitalnega in zelenega prehoda v zdravstvu. Sledil je ogled fakultete in predstavitev laboratorija za inovativne učne pristope (navidezna resničnost).

Utrinki

VR

 
Datum objave:
17.06.2024

 

 
Datum objave:
13.06.2024

UM FZV je uspešno izvedla 12. Mednarodno znanstveno konferenco Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi. Konference se je udeležilo več kot 100 udeležencev iz 13 držav. Strokovnjaki iz Slovenije in tujine so predstavili napredek na področju raziskovanja in izobraževanja v zdravstveni negi. Izmenjali so raziskovalne dokaze, modele dobrih praks in inovativne ideje. V veliko čast nam je, da smo na letošnji konferenci gostili vabljena predavanja nagrajenih in uglednih profesorjev in raziskovalcev. Zanimiva predavanja so podrobneje predstavila uporabo umetne inteligence v zdravstveni negi, ganski raziskovalni projekt, osebnostno usmerjen koncept v zdravstveni negi ter kolektivni vpliv na duševno počutje mladostnikov.

Zahvaljujemo se vsem udeležencem in organizacijski ekipi, ki je prispevala k uspešnosti mednarodne znanstvene konference!

Več o dogodku si lahko preberete tukaj: https://www.sta.si/3311770/na-konferenci-v-mariboru-tudi-o-umetni-inteligenci-v-zdravstveni-negi

Utrinki

 
Datum objave:
12.06.2024

Univerza v Mariboru Fakulteta za zdravstvene vede (v nadaljevanju: UM FZV) je s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, na podlagi Poziva k predložitvi vlog za (so)financiranje investicijskih projektov javnih visokošolskih zavodov s področja zdravstva, dobila odobreno investicijo za Širitev in obnovo objekta UM FZV z nakupom opreme v dveh fazah. Obe gradbeni fazi naj bi bili izvedeni do konca leta 2027. Razloge za investicijsko namero širitve in obnove objekta je Univerza v Mariboru predstavila na novinarski konferenci. Predstavila je tudi predlagane idejne rešitve ter že izvedene aktivnosti in potrjen obseg sredstev v okviru Zakona o zagotavljanju finančnih sredstev za investicije v slovensko zdravstvo v letih od 2021 do 2031.

Več o tem: https://www.um.si/objava/siritev-in-obnova-objekta-univerze-v-mariboru-fakultete-za-zdravstvene-vede-z-nakupom-opreme-v-dveh-fazah/ 

Tiskovna

 

Um FZV

 
Datum objave:
10.06.2024

Z veseljem sporočamo, da so se raziskovalci s Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru udeležili 12. mednarodne znanstvene konference IEEE ICHI 2024, ki je potekala od 3. do 6. junija 2024 v Orlandu.

Na konferenci so Primož Kocbek, viš. strok. raz, asist., asist. Lucija Gosak, izr. prof. dr. Mateja Lorber in prof. dr. Gregor Štiglic organizirali tutorial z naslovom Large Language Models in Healthcare: Prompt Engineering Competition. Tutorial je bil izjemno dobro obiskan, saj se je na tekmovanje prijavilo 16 skupin. Na prvo mesto za najboljši poziv sta se uvrstila Ayomide Owoyemi (University of Illinois, Chicago) in George Obaido (University of California, Berkeley). Prav tako je na konferenci Leon Kopitar, asist. predstavil rezultate svojega raziskovalnega dela Personalized Meal Planning in Inpatient Clinical Dietetics Using Generative Artificial Intelligence: System Description.

Tekom konference je bil prvič organiziran dogodek Women in Healthcare Informatics Inaugural Event katerega sta se udeležili izr. prof. dr. Mateja Lorber in asist. Lucija Gosak. Tretji dan konference je prof. dr. Gregor Štiglic vodil panelno razpravo o razložljivi umetni inteligenci.

Vsem udeležencem čestitamo za uspešno sodelovanje na konferenci.

Aktivna udeležba na IEEE ICHI 2024

 
Datum objave:
10.06.2024

 

 
Datum objave:
06.06.2024

Catholic University of Murcia iz Španije je v sodelovanju z Evropskim združenjem za reanimacijo v mesecu maju organizirala prvi mednarodni simpozij o uporabi poglobljene tehnologije za učenje oživljanja. Na konferenci so se predstavile univerze, ki izobražujejo, raziskujejo oziroma razvijajo učne vsebine s poglobljeno tehnologijo – med njimi tudi UM FZV. Predstavili smo projekt INOTEH-ZDRAV in platformo INOTEH-ZDRAV360. Več informacijo o dogodku najdete na povezavi: https://www.erc.edu/murcia-symposium.

 

Utrinki

 
Datum objave:
06.06.2024

Na univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede je 5. junija 2024 potekala okrogla miza z naslovom "Izzivi primarnega zdravstvenega varstva in prenos kompetenc v duhu strategije zdravstvene dejavnosti na primarni ravni do leta 2031"

Aktivni udeleženci okrogle mize:

  • Eva Vodnik, dr. med., spec., državna sekretarka Ministrstvo za zdravje;
  • doc. dr. Tatjana Mlakar, generalna direktorica Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije;
  • Jože Prestor, mag. zdr. nege, viš. predav., vodja zdravstvene nege ZD Kranj, predstavnik Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveze strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije,
  • izr. prof. dr. prim. Jernej Završnik, dr. med. spec., svetnik, direktor ZD dr. Adolfa Drolca Maribor;
  • Maja Arzenšek, dr. med., spec. druž. med., predstojnica SZV v ZD dr. Adolfa Drolca Maribor;
  • Aleksander Jus, mag. zdr. nege, pomočnik direktorja za zdravstveno nego v ZD dr. Adolfa Drolca Maribor;
  • doc. dr. Klavdija Čuček Trifkovič, prodekanica za izobraževalno dejavnost na Fakulteti za zdravstvene vede in predsednica Razširjenega strokovnega kolegija za zdravstveno in babiško nego pri Ministrstvu za zdravstvo;
  • izr. prof. dr. Dominika Vrbnjak, Fakulteta za zdravstvene vede;
  • Minna Koskimäki, PhD, Tampere University, Finska.

Okrogla miza je obravnavala pobude, možnosti in izzive prenosa kompetenc z zdravnikov na diplomirane medicinske sestre v primarnem zdravstvenem varstvu, pri čemer smo osvetlili tako ovire kot resurse za uspešen prenos kompetenc.

Izbrana tema je bistvena za razvoj zdravstvenega sistema v RS. Po definiciji Svetovne zdravstvene organizacije, je primarno zdravstveno varstvo opredeljeno kot družbena skrb za zdravje, s ciljem zagotoviti najvišjo možno raven zdravja in dobrega počutja vsakemu posamezniku. Zdravstveni sistemi z močnim primarnim varstvom nudijo boljše zdravstvene izide, večjo enakost, učinkovitost in zadovoljstvo pacientov. Staranje prebivalstva, migracije in nove tehnologije povečujejo potrebe in pričakovanja ljudi ter stroške v zdravstvu in obremenitve zdravstvenih delavcev. Ključni strateški cilji Strategije razvoja zdravstvene dejavnosti na primarni ravni zdravstvenega varstva do leta 2031 vključujejo pravično dostopnost, v osebo usmerjeno obravnavo in opolnomočenje pacientov, celovito, koordinirano in integrirano ter kakovostno in varno obravnavo ter usmerjenost v preventivno zdravstveno varstvo. Za to so potrebne spremembe v vodenju, financiranju, kadrovskih virih, digitalizaciji in raziskovalni dejavnosti. V omenjeni strategiji je zapisana tudi aktivnost 3 z naslovom Nadgradnja timskih pristopov za celostno obravnavo pacientov. Eden izmed predlaganih ukrepov v tej aktivnosti se nanaša na sestavo in razširitev timov, drugi pa na opredelitev in širitev kompetenc zdravstvenih delavcev ter uvedbo izobraževanj za prenos kompetenc.

Aktivni udeleženci okrogle mize so odgovorili na vprašanja o:

  • razvoju primarnega zdravstvenega varstva do leta 2031 v povezavi s prenosom kompetenc iz zdravnikov na diplomirane medicinske sestre;
  • možnostih za izvedbo prenosa kompetenc in izzivih pri izvedbi;
  • finančnih in drugih podporah za izvedbo prenosa kompetenc;
  • novih vlogah diplomiranih medicinskih sester v okviru primarnega zdravstvenega varstva, upoštevajoč smernice OECD in ICN,
  • izobraževanju diplomiranih medicinskih sester na 2. stopnji za prevzem novih kompetenc;
  • regulativnih okvirih prenosa kompetenc in licenciranju.

 

Zavedamo se pomena vseh vključenih deležnikov, ki bodo prispevali k prenosu kompetenc na primarni ravni zdravstvenega varstva ter nujnosti izobraževanja za napredna znanja, ki mora potekati na magistrskem nivoju.

Potrebno je določiti seznam kompetenc, ki jih bodo prevzemale diplomirane medicinske sestre z naprednimi znanji, na sistemski ravni.

Potrebno je sistemizirati delovna mesta za diplomirane medicinske sestre z naprednimi znanji, razbremeniti diplomirane medicinske sestre administrativnih nalog in ustrezno urediti finančno ovrednotenje diplomiranih medicinskih sester z naprednimi znanji. Vendar brez zadostnega števila kadra v zdravstveni negi na primarni ravni zdravstvenega varstva omenjenega ne bo moč izpeljati.

Ovire pri prenosu kompetenc:

  • razbremenitev timov družinske medicine administrativnih del;
  • obstoječa zakonodaja;
  • financiranje in nagrajevanje diplomiranih medicinskih sester;
  • nepriznavanje pridobljenih strokovnih znanj in kompetenc v kliničnem okolju;
  • neustrezna sistemizacija delovnih mest.

Možnosti za izvedbo prenosa:

  • s pridobitvijo naprednih znanj na 2. stopnji študija bo možen prenos kompetenc;
  • vzor so lahko primeri dobre prakse v tujini, ki jih je potrebno prilagoditi na slovensko okolje;
  • prenos kompetenc mora potekati v sodelovanju z Ministrstvom za zdravje, Zavodom za zdravstveno zavarovanje Slovenije, Univerzo v Mariboru Fakulteto za zdravstvene vede, Zbornico zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zvezo strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije ter Zdravniško zbornico Slovenije.

Okrogla miza

 
Datum objave:
31.05.2024

V ponedeljek, 27. 5. 2024 smo na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za zdravstvene vede gostili tradicionalno Medgeneracijsko srečanje Skrb za zdravje z naslovom Pomen in poudarki telesne dejavnosti v starosti (pogled fizioterapije), ki ga je vodil dr. Matej Koprivnik. Medgeneracijskega srečanja so se udeležili starostniki iz Doma pod gorco, Doma Danice Vogrinec in doma SeneCura Maribor. 

Se vidimo na naslednjem medgeneracijskem srečanju!

Utrinki

 
Datum objave:
21.05.2024

 

Spoštovani,SIZN

naša fakulteta je partner konference Digitalna preobrazba zdravstvene nege (SIZN), ki jo organizirata Sekcija za informatiko v zdravstveni negi pri Slovenskem društvu za medicinsko informatiko in Institut Jožef Stefan.

 

Konferenca bo potekala pod okriljem multikonference »Informacijska družba 2024« (https://is.ijs.si/). Konferenca »Digitalna preobrazba zdravstvene nege (SIZN)« se bo odvijala 8. 10. 2024, ob 9:00, na Institutu Jožef Stefan v Ljubljani.

 

Pomembni datumi:

3. september 2024: rok za oddajo povzetkov

10. september 2024: obvestilo avtorjem o sprejetju in pripombah recenzentov

17. september 2024: rok za oddajo končne različice povzetkov

 

Kotizacija:

Skladno z navodili multikonference, kotizacijo plača avtor, ki prispevek predstavlja (višina kotizacije je 150 €, 100 € za študente in upokojence) –omenjeni avtor se po sprejemu prispevka prijavi na povezavi (https://is.ijs.si/?page_id=12560). Slušatelji kotizacije ne plačajo.

 

Več informacij v priloženem dokumentu.