Nov učbenik: Duševno zdravje v napredni praksi zdravstvene nege

10.11.2023

Obveščamo vas, da je Univerza v Mariboru, Fakulteta za zdravstvene vede v sodelovanju z Univerzitetno založbo Univerze v Mariboru pripravila in izdala učbenik:

Leona Cilar Budler

Klavdija Čuček Trifkovič

DUŠEVNO ZDRAVJE V NAPREDNI PRAKSI ZDRAVSTVENE NEGE

Cena učbenika: 10,00 EUR

Potrebe po zdravstveni negi se v današnjem času spreminjajo; za obvladovanje zahtevnih zdravstvenih problemov na področju duševnega zdravja je potrebna vedno večja vključenost medicinskih sester, strokovnjakinj na svojem področju, ki lahko z dodatnimi strokovnimi znanji prispevajo k obvladovanju duševnih motenj in razvad, ki vplivajo na njihov nastanek, k promociji zdravja, preprečevanju in obvladovanju bolezni. Kot je zapisano v smernicah o napredni zdravstveni negi 2020 Mednarodnega sveta medicinskih sester (ICN) si pacienti zaslužijo kakovostno, varno, strokovno in cenovno dostopno zdravstveno oskrbo.

Učbenik je namenjen študentom študijskega programa Zdravstvena nega 1. stopnje in študijske smeri Mentalno zdravje v napredni praksi zdravstvene nege na 2. stopnji ter širši strokovni javnosti na področju duševnega zdravja in psihiatrije.

Učbenik lahko kupite v:

• Knjižnici UM FZV vsak pon. in sre. od 11.30 – 13.30 ure, čet. od 12.-15.00 ure in pet. od 13.00 – 17.00 ure,
  • Mladinski knjigi - Mestna knjigarna Maribor, Ulica 10. oktobra 4, Maribor; ter v drugih knjigarnah Mladinske knjige v večjih mestih Slovenije.
DUŠEVNO ZDRAVJE V NAPREDNI PRAKSI ZDRAVSTVENE NEGE, Leona Cilar Budler, Klavdija Čuček Trifkovič