Mednarodna znanstvena konferenca »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«

19.06.2023 - 09:00
UM FZV
01.02.2023

VABILO K ODDAJI IZVLEČKOV

Mednarodna znanstvena konferenca

»Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«

Maribor, 19. junij 2023

Univerza v Mariboru Fakulteta za zdravstvene vede letos praznuje 30 let od ustanovitve in organizira mednarodno znanstveno konferenco »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«. Konferenca bo potekala 19. junija 2023 na fakulteti in bo vključevala prispevke in predavanja domačih in tujih strokovnjakov ter študentov s področja zdravstvene nege in zdravstvenih ved. Častno pokroviteljstvo dogodka je prevzela Zbornica-Zveza.

Namen konference je predstaviti napredek na področju raziskovanja in izobraževanja v zdravstveni negi v slovenskem in mednarodnem prostoru. Poleg tega bo to odlična priložnost za zdravstvene delavce in visokošolske učitelje, da izmenjajo raziskovalne dokaze, modele dobrih praks in inovativne ideje.

V veliko čast nam je, da bomo na letošnji konferenci gostili predavanja svetovno priznanih, nagrajenih in cenjenih profesorjev ter raziskovalcev. Zanimiva vabljena predavanja bodo podrobneje predstavila na osebo osredotočen koncept zdravstvene nege ter vpliv globalnih nestabilnosti na prihodnost zdravstvene nege in poklicev v zdravstvu v 21. stoletju. Predstavljeni bodo tudi koncepti virtualne resničnosti ter njene uporabe v izobraževanju zdravstvene nege ter pristopi zagotavljanja duhovne oskrbe starejših.

Zbornica-Zveza bo pasivnim udeležencem konference podelila 6 licenčnih točk in aktivnim udeležencem konference 10 licenčnih točk.

Zbornik

Mednarodna znanstvena konferenca

*Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.

Brendan McCormack

Profesor Brendan McCormack je predstojnik The Susan Wakil School of Nursing and Midwifery (inc. Sydney Nursing School)  in dekan Faculty of Medicine and Health na The University of Sydney v Avstraliji. Njegovo raziskovanje in poučevanje se osredotoča predvsem na konceptualne, filozofske in teoretične razsežnosti osredotočenosti na osebo. Poleg tega njegovo poučevanje vključuje razumevanje kulturnih sprememb in na osebo osredotočenega vodenja kot strategije za ustvarjanje učinkovite zdravstvene prakse.

Tricia K. Gatlin

Dr. Tricia K. Gatlin se je leta 2020 pridružila St. John Fisher College, Wegmans School of Nursing kot dekanja. Njene raziskave, ki se osredotočajo predvsem na sladkorno bolezen in podporo bolnikom s sladkorno boleznijo, so bile objavljene v različnih znanstvenih revijah. Predavala je tudi na več regionalnih, državnih in mednarodnih strokovnih konferencah.

John S G Wells

Profesor John S G Wells je zdravstveni delavec na področju mentalnega zdravja, ki se je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja usposabljal in delal v različnih klinikah v Londonu. Od leta 1991 je Prof Wells delal kot akademik in raziskovalec. Njegova glavna raziskovalna področja so duševno in fizično dobro počutje zdravstvenih delavcev, uporaba in zloraba substanc ter oblikovanje in izvajanje zdravstvene politike. Je dekan School of Health Sciences na South East Technological University na Irskem.

Nataša Mlinar Reljić

Doc. dr. Nataša Mlinar Reljić je diplomantka Fakultete za zdravstvene vede, ki je dvanajst let delala v kliničnem okolju splošne bolnišnice in zdravstvenega doma kot diplomirana medicinska sestra. Na UM FZV je predstojnica Katedre za zdravstveno nego in članica Zbornice-Zveze, delovne skupine za duhovno oskrbo v zdravstveni in babiški negi. Je prejemnica številnih univerzitetnih in drugih priznanj. Njeno raziskovalno delo je bilo predstavljeno na mednarodnih konferencah in objavljeno v revijah in knjigah.

Veselimo se vaše udeležbe.

Vljudno vabljeni k oddaji izvlečkov.

Tematska področja vključujejo:

• Raziskovanje in izobraževanje na področju zdravstvene nege, zdravstva in javnega zdravja
  • Napredna zdravstvena nega v sodobnem zdravstvu
  • Na dokazih utemeljena zdravstvena nega in zdravstvo
  • Kakovost, varnost in skrb pri obravnavi pacientov
  • Vodenje in upravljanje v zdravstveni negi in zdravstvu

Pomembni datumi:

• 10. marec 2023: Oddaja naslova in avtorja/soavtorja(-jev)
  • 10. april 2023: Rok za oddajo izvlečkov (pdf Navodila)
  • 10. maj 2023: Rok za recenzijo izvlečkov
  • 31. maj 2023: Rok za oddajo končnih izvlečkov

Splošne informacije:

• Izvlečki so lahko oddani v slovenskem ali angleškem jeziku, vendar morajo biti predstavljeni v angleškem jeziku.
  • Izvlečki naj bodo strukturirani po IMRAD.
  • Izvlečki bodo recenzirani in objavljeni v zborniku konference.
  • Vsi avtorji bodo prejeli Potrdilo o aktivni udeležbi.
  • Kotizacija za slušatelje konference:
  • Aktivni udeleženci 150,00 EUR z DDV
  • Pasivni udeleženci 175,00 EUR z DDV
  • Drugi študentje 50,00 EUR z DDV
  • Zaposleni in upokojeni sodelavci ter študenti Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede so plačila kotizacije oproščeni.

Na dogodku bo potekalo fotografiranje in/ali snemanje z namenom promocije dogodka oz. poročanja o dogodku. Za več informacij klikni tukaj.