ZN 1. st. - 2. l R, sk 4 - ZN žensk z ginekologijo in porodništvom ter kliničnim usposabljanjem

12.04.2024

Študente 4. skupine (2. letnik - redni študij, visokošolski strokovni študijski program 1. stopnje Zdravstvena nega), ki v ponedeljek, 15. 4. 2024  pričnejo s kliničnimi vajami učne enote Zdravstvena nega žensk z ginekologijo in porodništvom ter kliničnim usposabljanjem na Kliniki za ginekologijo in perinatologijo v UKC Maribor, obveščamo, da se študenti zberete prvi dan kliničnih vaj, to je v ponedeljek, dne 15. 4. 2024 ob 7.00 uri pred vhodom v porodnišnico v UKC Maribor.

Za opravljanje kliničnih vaj je obvezna uniforma, priponka z imenom in priimkom ter primerna obutev. S seboj naj imajo študenti tudi beležko, pripomočke za beleženje, izvod učne negovalne dokumentacije, navodila in smernice za izpolnjevanje učne negovalne dokumentacije ter Knjižico aktivnosti zdravstvene nege. Učna negovalna dokumentacija in obrazci (Prisotnost študenta na kliničnih vajah, Vrednotenje kliničnih vaj, Vprašalnik o poteku kliničnih vaj v učnih bazah, Navodila za pisanje REFLEKSIJE o dogodku na kliničnih vajah), potrebni pri opravljanju kliničnih vaj, so objavljeni v Moodlu pri učni enoti Zdravstvena nega žensk z ginekologijo in porodništvom ter kliničnim usposabljanjem.

Obvezno je upoštevanje vseh ukrepov glede preprečevanja širjenja respiratornih okužb. Uporaba zaščitnih mask v UKC Maribor je zelo priporočljiva.

Šolski koordinator bo predav. Jasmina Nerat.