Prof McCormack dekan Susan Wakil School of Nursing and Midwifery The University of Sydney

03.02.2022

Prof Brendan McCormackZ velikim navdušenjem sporočamo, da je Prof Brendan McCormack, naš profesor na študijskem programu 3. stopnje Zdravstvena nega in prvi redni profesor za področje »Zdravstvena nega in oskrba«, izvoljen na Univerzi v Mariboru, bil imenovan za dekana na The University of Sydney Susan Wakil School of Nursing and Midwifery. Gre za eminentno fakulteto v svetovnem merilu – UoS je namreč na zadnje objavljeni lestvici QS World University Rankings za področje zdravstvene nege na 13. mestu na svetu.

Njegovo mednarodno priznano raziskovanje in poučevanje vključuje področja na osebo osredotočene zdravstvene nege, gerontologije in raziskav na področju razvoja zdravstvene nege, kar je vplivalo na njegova dolgoročna sodelovanja z univerzami na Irskem, v Veliki Britaniji, na Norveškem, na Nizozemskem, v Kanadi, Avstraliji in Južni Afriki. Posebej ga zanima uporaba umetnosti in ustvarjalnosti v razvoju in raziskovanju v zdravstvu in zdravstveni negi. Do leta 2015 je deloval kot glavni urednik revije The International Journal of Older People Nursing, še vedno pa je član uredniškega odbora revij The Journal of Applied Gerontology, International Practice Development Journal, Online Journal of Issues in Nursing, Worldviews on Evidence-Based Nursing, Educational Action Research: an international journal in Journal of Compassionate Care. Je prejemnik nagrad European Academy of Nursing Science in Royal College of Nursing ter združenja Sigma Theta Tau International, ki so ga prepoznali kot enega izmed 3000 najvplivnejših raziskovalcev v zdravstveni negi po vsem svetu in član mnogih združenj, tudi Ameriške akademije za zdravstveno nego. Leta 2015 ga je revija Nursing Times imenovala za "Inspirational Nursing Leader". Tako je predaval tudi na dogodku TEDxUWS. Professor McCormack je gostujoči profesor na Univerzi v Mariboru ter gostuje tudi na Buskerud University College na Norveškem, University of Pretoria v Južnoafriški republiki in Dalhousie University v Kanadi. Ima več kot 600 objavljenih del vključno s 180 recenziranimi publikacijami in 8 knjigami. Vse objave najdete na eresearch. Pred odhodom v Avstralijo je poučeval in raziskoval na Queen Margaret University (Velika Britanija).

Iskreno čestitamo!

Prof Brendan McCormack