Izobraževanje s področja zdravstvene nege otrok s posebnimi potrebami

30.05.2018 - 12:00 do 14:30
Seminar 205
24.05.2018

Univerza v Mariboru, Fakulteta za zdravstvene vede organizira izobraževanje za študente in zaposlene s področja zdravstvene nege otrok s posebnimi potrebami, ki bo potekalo 30. 05. 2018 od 12:00 do 14:30 ure v seminarju 205 (2. nadstropje). Namen izobraževanja je seznanitev s posebnostmi zdravstvene nege otrok s posebnimi potrebami ter njihovimi značilnostmi in potrebami. Izobraževanje bo izvedla Ivanka LIMONŠEK, vodja zdravstvene dejavnosti v Zavodu za usposabljanje, delo in varstvo dr. Marijana Borštnarja Dornava – enota Maribor.

Obravnavane tematike bodo:

• opredelitev pojma oseba s posebnimi potrebami,
  • opredelitev, etiologija in znaki motenj v duševnem razvoju,
  • razlike med motnjo v duševnem razvoju in duševno boleznijo, spoznavanje najpogostejših motenj,
  • zdravstvena nega osebe s posebnimi potrebami po življenjskih aktivnostih in posebnosti,
  • ter komunikacija z osebami s posebnimi potrebami.

Vljudno Vas vabimo, da se izobraževanja udeležite ter si pridobite nova znanja in veščine. Zainteresirane prosimo, da se na dogodek prijavijo preko elektronske prijavnice, najkasneje do 28. 05. 2018.

Vljudno vabljeni