Dan Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede

Datum: 
17.06.2021

Obletnico delovanja naše fakultete smo 10. 6. 2021 počastili z izvedbo spletne mednarodne znanstvene konference z naslovom: Učenje za skupno življenje in delo - »LEARNING to Live and Work Together«, ki poteka pod okriljem naše že tradicionalne vsakoletne konference pod motom »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«.

Cilj letošnje konference je bil predstaviti aktualno tematiko, tj. vključevanje študentov migrantov v izobraževalni sistem; aktivnost, ki jo vzpodbuja in podpira tudi Evropska komisija z zavedanjem, da ima izobraževanje ključno vlogo pri prilagajanju študentov migrantov v novo okolje. Številni prispevki domačih in tujih strokovnjakov bodo predstavili kakovost življenja študentov migrantov, transformacijske ukrepe v visokem šolstvu, napredek na področju raziskovanja in izobraževanja ter izkušnje v praksi napredne zdravstvene nege v slovenskem in mednarodnem prostoru, in sicer z željo po zmanjšanju socialne izključenosti in izboljšanju socialnega dialoga na področju migracij študentov.

V plenarnem delu smo gostili tri vabljene predavatelje. Dr. Rebecco Murray, visokošolsko učiteljico zaposleno na University of Sheffield, Department of Sociological Studies in School of Education; dr. Rusella Delderfielda iz University of Bradford ter Prof Johna Wellsa, dekana School of Health Sciences iz Waterford Institute of Technology. Konferenca je bila po plenarnem delu razdeljena na tri sekcije. Visokošolski učitelji in študenti iz uglednih univerz so predstavili 35 prispevkov.

TEAMS

 

Prav tako smo ob obletnici delovanja fakultete podelili nagrade in priznanja Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede zaposlenim, študentom, partnerskim institucijam ter našim zunanjim sodelavcem. Tako smo se zahvalili za odlične dosežke na izobraževalnem, znanstveno raziskovalnem in strokovnem področju, za odlične uspehe študentov, za uspešno sodelovanje s fakulteto in ne nazadnje za širjenje prepoznavnosti fakultete in tudi univerze. 

 

  • Časten naziv »Častni gostujoči profesor« Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede, ki se podeljuje visokošolskim učiteljem, ki niso zaposleni na fakulteti in s svojim delovanjem koristijo ugledu in širši prepoznavnosti fakultete, je za odlične strokovne, znanstvene in pedagoške kvalitete prejel Prof John Wells, ki je ob svečanosti nagovoril prisotne preko spletnega orodja MS Teams.

 

  • Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na znanstvenoraziskovalnem področju je za izjemno predanost raziskovalnemu in pedagoškemu delu prejela prof. Dr (Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske) Majda Pajnkihar, ki se je za podeljene nagrade zahvalila v imenu nagrajencev.

 

  • Za zasluge na izobraževalnem področju Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede sta za svoje delo prejela priznanje doc. dr. Mateja Lorber in viš. predav. mag. Anton Koželj.

 

  • Asist. Sergej Kmetec je za zavzeto raziskovalno in izobraževalno delo prejel Priznanje mladim visokošolskim učiteljem in visokošolskim sodelavcem za izjemne pedagoške in raziskovalne dosežke na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede.

 

  • Marija Plajnšek je za zasluge pri opravljanju strokovnega dela za svoje vestno, strokovno in odgovorno delo prejela Plaketo Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.

 

  • Zahvalno listino za dolgoletno sodelovanje z zaposlenimi na fakulteti na področju pedagoškega, raziskovalnega in strokovnega dela ter pomemben prispevek k razvoju in napredku fakultete sta prejeli učni bazi Dom po Gorco d.o.o. in Splošna bolnišnica dr. Jožeta Potrča Ptuj. Prav tako je Zahvalno listino za uspešno sodelovanje prejel Tecnocampus Mataro Spain.

 

  • Asist. Lucija Gosak je prejela Dekanovo nagrado za najboljše raziskovalne projekte študentov na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »Uporabnost mobilnih aplikacij za oceno akutne in kronične življenjske ogroženosti v simuliranem okolju s pomočjo kliničnih vinjet«.

 

  • Deja Petek je prejela Dekanovo priznanje na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »»Perioperativna priprava pacienta z okužbo COVID-19«.

 

  • Asist. Leona Cilar je prejela nagrado za najboljšega raziskovalca Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za največje doseženo število točk po metodologiji ocenjevanja raziskovalcev, ki jo uporablja ARRS.

 

  • Doroteja Golob je diplomirana medicinska sestra, zaposlena na Oddelku za travmatologijo v UKC Maribor in mentorica študentom na 1. stopnji visokošolskega strokovnega študijskega programa Zdravstvene nega. Na predlog študentov je prejela priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede »Naj mentor v kliničnem okolju«.

 

 

Na svečanosti so bile podeljene tudi pohvale Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za uspeh pri študiju najboljšim študentom na vseh študijskih programih ter zahvale študentom prostovoljcem, tutorjem in promotorjem za povezovanje teorije in prakse v kliničnem in praktičnem usposabljanju študentov.

 

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in jim želimo dobro, strokovno delo tudi v prihodnje.

 

 

Skupinska slika