Poročilo o poteku informativnih dni za vpis na študijski program 1. st. Zdravstvena nega na UM FZV

26.02.2018

UM FZV je 31. 01. 2018 organizirala pred informativni dan za dijake Srednje zdravstvene in kozmetične šole Maribor, kjer je kandidate nagovorila vodja študijskega programa 1. stopnje Zdravstvena nega, viš. predav. mag. Barbara Kegl in jim predstavila študijski program 1. stopnje Zdravstvena nega. Vodja Referata za študentske zadeve, Alenka Marsel, je dijakom na kratko predstavila informacije v zvezi z razpisno vpisnim postopkom. Po zaključku predstavitve je bil za dijake organiziran ogled prostorov fakultete.

Informativni dnevi za vpis na študijski program 1. stopnje Zdravstvena nega so na UM FZV prav tako potekali, skladno z Razpisom za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2018/2019, v petek, 09. 02. 2018 ob 10. in ob 15. uri in v soboto, 10. 02. 2018 ob 10. uri.

Informativne dni sta v petek in soboto vodili prodekanica za dodiplomski študij, viš. predav. dr. Klavdija Čuček Trifkovič in vodja Referata za študentske zadeve, Alenka Marsel. Predstavili sta izobraževanje na študijskem programu 1. stopnje Zdravstvena nega, posebnosti (trajanje programa, predmetnik, izbirnost) in cilje študijskega programa, zaposlitvene možnosti, možnosti raziskovalnega dela ter mednarodnih izmenjav in informacije v zvezi z razpisno vpisnim postopkom. Predvsem sta izpostavili prednosti študija na UM FZV. V petek je kandidate nagovorila in jim predstavila študij iz vidika študentov, skupaj s študenti Študentskega sveta in tutorji, tudi prodekanica za študentska vprašanja, Patricija Lunežnik.

Po uvodni predstavitvi je bil za dijake organiziran ogled UM FZV. Visokošolski učitelji in študenti UM FZV so dijakom predstavili med drugim kabinet  za zdravstveno nego odraslega bolnika, kabinet za zdravstveno nego otroka in mladostnika, mikroskopirnico, simulacijski center ter računalniško učilnico. V učilnicah za zdravstveno nego so potekale tudi predstavitve nekaterih aktivnosti zdravstvene nege.

Na podlagi seznama prisotnosti se je informativnih dni udeležilo  več kot 300 kandidatov, zato ocenjujemo, da je zanimanje za študijski program Zdravstvena nega 1. stopnja veliko, kar nam je v ponos in veselje.