26.10.2020

Vlada RS je v petek, 23. 10. 2020, sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (v nadaljnjem besedilu: odlok) in ga tega dne tudi objavila v Uradnem listu RS (št. 152/20).

Odlok zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 med drugim začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Univerze in samostojni visokošolski zavodi se tako zapirajo za vse dejavnosti, kjer je potrebna fizična prisotnost študentk/študentov, vključno z vajami in študentskim raziskovalnim delom. Študentke/študenti na kliničnem usposabljanju v kliničnem okolju lahko nadaljujejo z delom v učnih bazah.

Prepoved zbiranja ljudi ne velja za javne uslužbence, zaposlene v teh zavodih in posameznike, ki v teh zavodih opravljajo delo na drugi pravni podlagi (na primer podjemne ali avtorske pogodbe) ter za člane organov teh zavodov. Zavodi morajo pri izvajanju dejavnosti upoštevati priporočene smernice ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Glede na navedeno vas obveščamo, da do preklica:

• uradne ure v Referatu za študentske zadeve UM FZV potekajo samo preko telefona in elektronske pošte (referat.fzv@um.si),
  • uradne ure v Knjižnici UM FZV potekajo samo preko telefona in elektronske pošte (fzv.knjiznica@um.si), predhodno naročeno gradivo se posreduje po pošti (več informacij najdete na spletni strani knjižnice)
  • pogovorne ure pri prodekanih, visokošolskih učiteljih in sodelavcih, tutorjih in IKT koordinatorju potekajo izključno preko telefona in elektronske pošte.

Strokovna utemeljenost ukrepov iz odloka bo Vlada Republike Slovenije presojala vsakih sedem dni, z možnostjo njihovega podaljšanja, spremembe ali odprave, upoštevajoč aktualno epidemiološko sliko v državi.

O vseh spremembah vas bomo sproti obveščali.

Hvala za razumevanje in ostanite zdravi!