Obisk Assist Prof Carol S. Lang iz The George Washington University School of Nursing, ZDA

Assist Prof Carol S. Lang DScN, MSc, RN

Direktorica lokalnih in globalnih iniciativ

Univerzo v Mariboru Fakulteto za zdravstvene vede bo v prvem tednu septembra 2019 obiskala Assist Prof Carol S. Lang DScN, MSc, RN iz The George Washington University School of Nursing, Združene države Amerike.

V okviru njenega obiska bodo potekale predstavitve delovanja GWU, School of Nursing in raziskovalnega dela ter dogovori o tedenskem gostovanju študentov zdravstvene nege iz partnerske institucije v Sloveniji.

Assist Prof Carol S. Lang DScN, MSc, RN, je direktorica lokalnih in globalnih iniciativ, odgovorna je za mednarodno izobraževanje. Njeno trenutno raziskovalno področje zajema globalno zdravje prebivalstva in globalna stigma duševnega zdravja. Je članica številnih nacionalnih in mednarodnih združenj medicinskih sester in prejemnica mnogih nagrad in priznanj v povezavi z njenim prispevkom k globalnemu izobraževanju medicinskih sester.

Več na: https://nursing.gwu.edu/carol-lang