Mednarodna znanstvena konferenca in svečanost na UM FZV

Datum: 
07.10.2020

Veseli nas, da smo kljub izjemnim okoliščinam in ukrepom za zajezitev širjenja virusa Covid-19 izvedli že tradicionalno mednarodno znanstveno konferenco »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«, ki je 29. septembra 2020 potekala v spletni različici, polna novih raziskovalnih idej in spoznanj na globalnem nivoju. Na konferenci so bili predstavljeni prispevki uglednih domačih in tujih vabljenih predavateljev in raziskovalcev. Udeleženci so prihajali iz držav, s katerimi uspešno sodelujemo na znanstvenoraziskovalnem in izobraževalnem področju (iz ZDA, Portugalske, Velike Britanije, Irske, Madžarske, Španije, Poljske, Italije, Hrvaške, Kosova, Avstralije, Rusije in Slovenije).

Posebej ponosni smo, da so plenarni del konference obogatile svetovno priznane, nagrajene in cenjene profesorice, teoretičarke in eksperti naprednih znanj v zdravstveni negi. Profesorica Jean Watson je "živa legenda", teoretičarka zdravstvene nege - najbolj znana po svoji teoriji skrbi za človeka in ustanoviteljica Watson Caring Science Institute. Profesorica Marlaine Cappelli Smith se posveča dvema področjema zdravstvene nege: razvijanju znanja, povezanega s procesi in rezultati zdravljenja, ter analizi in uporabi obstoječih teorij zdravstvene nege. Profesorica Marie Carney je strokovnjakinja za voditeljstvo in napredna znanja v zdravstveni negi in babištvu.

Na konferenci so bili predstavljeni temeljni koncepti in teoretični modeli ter aktualne teme interdisciplinarnih ter interprofesionalnih področij zdravstvene nege. Prispevki so se nanašali na aktualna in kompleksna področja zdravstvene nege in zdravstva, kjer medicinske sestre potrebujejo na znanstvenih dokazih utemeljeno znanje za razvoj izobraževanja in prakse. Iskrena zahvala vsem sodelujočim na konferenci.

Predavanje TeamsPredavanje Teams

Predavanje TeamsPredavanje Teams

Po končani konferenci smo na svečanosti podelili častne nazive, nagrade, priznanja in pohvale študentom, zaposlenim in zunanjim sodelavcem na pedagoškem in znanstvenoraziskovalnem področju, za mentorsko delo ali strokovne pomembnejše dosežke, ki so pomembno prispevali k celovitemu razvoju, ugledu ter uveljavitvi fakultete.

 

  • Časten naziv »Častni gostujoči profesor« Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede, ki se podeljuje visokošolskim učiteljem, ki niso zaposleni na fakulteti in s svojim delovanjem koristijo ugledu in širši prepoznavnosti fakultete, je za odlične strokovne, znanstvene in pedagoške kvalitete prejela prof. Dr Pamela R. Jeffries, PhD, RN, FAAN, ANEF, FSSH, ki svečanosti ni prisostvovala, spremljala in nagovorila nas je preko spletnega orodja Ms Teams.

 

  • Prav tako se je za prejeto zahvalno listino Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru za uspešno sodelovanje zahvalila profesorica St. John Fisher College, The Wegmans School of Nursing, Dianne Cooney Miner, PhD, RN, FAAN.

 

  • Zahvalno listino za dolgoletno sodelovanje z zaposlenimi na fakulteti na področju pedagoškega, raziskovalnega in strokovnega dela ter pomemben prispevek k razvoju in napredku fakultete je prejela tudi Psihiatrična klinika Ljubljana.

 

  • Viš. predav. mag. Maksimiljan Gorenjak je prejel za prispevek k prepoznavnosti in znanstvenem razvoju laboratorijske diagnostike, uspešnemu in kakovostnemu razvoju izobraževanja in odličnemu posredovanju znanja študentom, priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na izobraževalnem področju.

 

  • Asist. Nino Fijačko je za izjemno predanost raziskovalnemu in pedagoškemu delu na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede prejel Priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za zasluge na znanstvenoraziskovalnem področju.

 

  • Asist. Leona Cilar je za izjemne pedagoške in raziskovalne dosežke v študijskem letu 2019/2020 prejela Priznanje mladim visokošolskim učiteljem in visokošolskim sodelavcem za izjemne pedagoške in raziskovalne dosežke v študijskem letu 2019/2020 na Univerz v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede.

 

  • Asist. Leona Cilar je prejela tudi nagrado za najboljšega raziskovalca Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za največje doseženo število točk po metodologiji ocenjevanja raziskovalcev, ki jo uporablja ARRS.

 

  • Tatjana Šopinger Lipovnik je diplomirana medicinska sestra, zaposlena v specialistični ambulanti Klinike za interno medicino UKC Maribor in mentorica študentom na 1. stopnji visokošolskega strokovnega študijskega programa Zdravstvene nega. Na predlog študentov je prejela priznanje Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede »Naj mentor v kliničnem okolju«.

 

  • Zvonka Murko je za zasluge pri opravljanju strokovnega dela za svoje vestno, strokovno in odgovorno delo prejela Plaketo Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede.

 

  • Sebastijan Forstnerič je prejel Dekanovo nagrado za najboljše raziskovalne projekte študentov na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »Vzpostavitev elektronskega naročanja v specialistični ambulanti«.

 

  • Lucija Gosak je prejela Dekanovo priznanje na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »Ovire in prednosti uvedbe izobraževanja za napredno prakso zdravstvene nege«.

 

  • Kasandra Musović je prav tako prejela Dekanovo priznanje na Univerzi v Mariboru Fakulteti za zdravstvene vede za raziskovalno nalogo z naslovom »Skupne značilnosti štirih sodobnih teorij zdravstvene nege: Watson, Parse, Rogers, Newman«.

 

  • Nenazadnje so bile na svečanosti podeljene tudi pohvale Univerze v Mariboru Fakultete za zdravstvene vede za uspeh pri študiju najboljšim študentom na vseh študijskih programih ter zahvale študentom prostovoljcem, tutorjem in promotorjem za povezovanje teorije in prakse v kliničnem in praktičnem usposabljanju študentov za večji akademski in osebnostni uspeh.   

 

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in jim želimo dobro, strokovno delo tudi v prihodnje.

Skupinska slika

Znanstvena konferenca