Izdan je bil nov učbenik Kožne in spolne bolezni avtorice dr. Katarine Trčko

25.03.2019

Univerza v Mariboru Fakulteta za zdravstvene vede je v sodelovanju z Univerzitetno založbo Univerze v Mariboru izdala učbenik

Katarina Trčko

KOŽNE IN SPOLNE BOLEZNI

Cena: 15,00 EUR z DDV

Vsebina učbenika je namenjena študentom študijskega programa Zdravstvena nega in pokriva širše področje dermatovenerologije. Primarna naloga kože je, da nas varuje in prenaša dražljaje iz zunanjega sveta. To ji omogoča specifična zgradba in fiziologija, ki sta v učbeniku nazorno opisani. V knjigi so prikazane pomembne in pogoste kožne bolezni in spolno prenosljive okužbe, s katerimi se zdravstveni delavec pri vsakodnevnem delu najpogosteje sreča.  Namen učbenika je, da bralcu predstavi delovanje kože kot največjega organa, da bralca nauči prepoznati bolezenska stanja na koži ter ločiti spremembe in bolezni kože in njenih priveskov, ki potrebujejo zdravniško obravnavo. Informacije o redkih kožnih boleznih, kot so razne dedne bolezni, tropske dermatoze in sistemske vezivne bolezni, lahko bralec poišče v dodatni literaturi, ki je navedena na koncu učbenika.

Izid: Maribor, 2019

Obseg: 152 str.

Format: 23,5 x 16,5 cm

ISBN: 978-961-286-233-6

PRODAJA:

KNJIŽNICA UM FZV, Žitna ulica 15, 2000 Maribor, tel. št.:  02 300 47 22 in MLADINSKA KNJIGA TRGOVINA d.o.o., Mestna knjigarna Maribor, Ulica 10. oktobra 4, Maribor, tel. št.: 02 235 50 80 ter Knjigarna Konzorcij, Slovenska cesta 29, Ljubljana, tel. št.:  01 241 06 54.