Študentski natečaj MOJA IZBIRA = VEŠ, KAJ JEŠ IZBIRA!

20.10.2020

Si inovativen? Si kreativen? Imaš ideje? Potem iščemo prav tebe - prijavi se na študentski natečaj MOJA IZBIRA = VEŠ, KAJ JEŠ IZBIRA!

Tema natečaja je razvoj izdelka, primernega za prodajo v prodajnih avtomatih. Prijaviš se lahko sam ali z ekipo somišljenikov z iste ali še bolje različnih fakultet.

Razvij izdelek po svojem okusu in morda ga boš lahko v prihodnje kupil tudi na prodajnem avtomatu na svoji fakulteti.

Časa za prvo fazo ni veliko. Tvojo prijavo pričakujemo do 23. 12. 2020. Srečno!

1. POGOJI ZA PRIJAVITELJA:

• Študent univerzitetnega študija znanstvene in/ali komercialne smeri in/ali vpisan na višješolski izobraževalnih ustanovi na področju Slovenije;
  • Status študenta vsaj do konca šolskega leta 2020/2021;
  • Študenti, ki so na doktorskem študiju in/ali so starejši od 35 let ne morejo sodelovati na natečaju;
  • Prijavi se lahko posameznik ali ekipa največ petih študentov.

2. IZDELEK MORA BITI:

• Primeren za prehrano ljudi in namenjen končnemu potrošniku;
  • Primeren za prodajo v trgovinah in prodajnih avtomatih;
  • Energijsko in hranilno ustrezen za malico študenta;
  • Inovativen v vsaj enem elementu v primerjavi z obstoječimi izdelki na trgu (tehnologija, recept, embalaža, pakiranje,…);
  • Upoštevati mora vidik »eko-inovacije«, ki se nanaša na surovine (poreklo, ekološka pridelava, nizek ogljični odtis) in/ali embalažo (povratna, reciklirajoča) in/ali proizvodni proces (varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode idr.) in/ali distribucijo/logistiko (novi prodajni kanali, direktna prodaja);
  • Poseben zaradi svojih senzoričnih, prehranskih in drugih lastnosti;
  • Primeren za industrijsko proizvodnjo na proizvodni liniji v podjetju;
  • Skladen z veljavno zakonodajo;
  • Primeren za trženje oz. tržno zanimiv.

(povzeto in dopolnjeno po pravilih za tekmovanje Ecotrophelia Slovenija, 2020)

3. NAČIN PRIJAVE:

Prijavno dokumentacijo posredujte do 16. 11. 2020 na e-naslov: zps@zps.si s pripisom NATEČAJ MOJA IZBIRA = VEŠ, KAJ JEŠ IZBIRA!

Prijavna dokumentacija mora vsebovati:

• Opis izdelka (ime, kategorija, splošen opis, inovativne lastnosti…) in utemeljitev, zakaj je izdelek primeren za ponudbo v prodajnih avtomatih;
  • Kratka predstavitev prijavitelja/ekipe, ki mora vsebovati tudi osebne podatke prijavitelja oziroma vodje ekipe in članov (ime in priimek, fakulteta - smer in letnik, datum rojstva, kontaktni podatki).

Celotna dokumentacija naj bo pripravljena na 2-3 straneh.

4. IZBOR ZMAGOVALCA:

Izmed vseh prijavljenih na natečaj MOJA IZBIRA = VEŠ, KAJ JEŠ IZBIRA! bomo izbrali 3, ki se bodo predstavili s kratko  online predstavitvijo ideje (5 min) pred komisijo v decembru 2020. Komisija bo izbrala enega zmagovalca/zmagovalno ekipo.

Za nadaljnje informacije in rezultate spremljajte: www.veskajjes.si, ter e-naslov, ki ga boste navedli ob prijavi.

5. ZMAGOVALEC PREJME:

Imaš vprašanje? Piši na zps@zps.si.

Plakat

Natečaj poteka v okviru projekta MOJA IZBIRA=VEŠ, KAJ JEŠ IZBIRA, sofinanciranega s strani Ministrstva za Zdravje RS v okviru programov na področju prehrane in telesne dejavnosti za zdravje do leta 2022.

Moja izbira logo