Univerza v Mariboru, Fakulteta za zdravstvene vede obeležila 25 let svojega delovanja

15.06.2018

Univerza v Mariboru, Fakulteta za zdravstvene vede je v četrtek, 7. junija 2018 organizirala mednarodno znanstveno konferenco »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«, kjer so visokošolski učitelji in študenti iz uglednih univerz predstavljali aktualne znanstvenoraziskovalne prispevke za učinkovito, varno, humano in k pacientu ter družini usmerjeno zdravstveno obravnavo.

Osrednji častni pokrovitelj konference je bil predsednik Republike Slovenije, g. Borut Pahor. Častni pokrovitelj dogodka je bila tudi Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije. Namen mednarodne znanstvene konference je predstavitev rezultatov raziskovanja za podporo prakse in izobraževanja, interdisciplinarnega in interprofesionalnega pristopa v zdravstveni negi in zdravstvu v slovenskem in mednarodnem prostoru ter prispevek k doprinosu razvoja jedra znanja.

Visokošolski učitelji in študenti iz uglednih univerz so predstavili 28 prispevkov, ki se nanašajo na aktualna in kompleksna področja zdravstvene nege in zdravstva, kjer medicinske sestre potrebujejo na znanstvenih dokazih utemeljeno znanje za razvoj izobraževanja in prakse. Predstavljeni so bili temeljni koncepti in teoretični modeli ter aktualne teme interdisciplinarnih ter interprofesionalnih  področij zdravstvene nege.

Mednarodno sodelovanje, povezovanje, izmenjava izkušenj, znanja in aktualnih znanstvenoraziskovalnih dokazov za aplikacijo v prakso in izobraževanje so namreč ena izmed temeljnih nalog fakultete ter odlična priložnost za razpravo udeležencev konference o možnostih oblikovanja skupnih raziskovalnih projektov.

Konferenca je vključevala prispevke in predavanja domačih in tujih strokovnjakov ter študentov s področja zdravstvenih ved. Dogodka so se udeležili profesorji iz priznanih tujih univerz:

• University of Nottingham, School of Health Sciences, Velika Britanija,
  • Trinity College Dublin, School of Nursing and Midwifery, Irska,
  • ESEL, Lisbon School of Nursing, Portugalska,
  • University of Edinburgh, Velika Britanija,
  • Sheffield Hallam University, Faculty of Health and Wellbeing, Velika Britanija,
  • Waterford Institute of Technology, Department of Nursing, Irska,
  • University of Akureyri School of Health Sciences, Islandija,
  • Sechenov First Moscow State Medical University, Rusija,
  • UMIT, Private University of Health Sciences, Medical Informatics and Technology, Avstrija,
  • University of Pécs, Faculty of Health Sciences, Madžarska,
  • University Josip Juraj Strossmayer Osijek, Faculty of Dental Medicine and Health Care, Hrvaška,
  • University of Sarajevo, Faculty of Health Studies, Bosna in Hercegovina,
  • University of Rijeka, Faculty of Health Studies, Hrvaška,
  • Heimerer College, Nursing Department, Republika Kosovo.

Svečanost ob 25-letnici delovanja Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru je potekala 7. junija 2018, ob 17. uri v Kazinski dvorani SNG Maribor.

Na prireditvi so bile podeljene nagrade, pohvale in priznanja Univerze v Mariboru, Fakultete za zdravstvene vede. Namen podeljevanja nagrad, priznanj in pohval je počastitev izjemnih uspehov, zaslug in dosežkov na pedagoškem in znanstvenoraziskovalnem področju, za mentorsko delo ali za druge pomembnejše dosežke študentov, zaposlenih in institucij, ki so pomembno prispevali k celovitemu razvoju, ugledu ter uveljavitvi fakultete.

25 let logo