Gostovanje tujih profesorjev iz priznanih institucij

09.06.2017

V času od 12.06. – 16.06.2017 bodo na UM Fakulteti za zdravstvene vede gostovali tuji profesorji iz priznanih institucij, ki bodo za zaposlene in študente naše fakultete izvedli delavnice in sodelovali na mednarodni znanstveni konferenci »Raziskovanje in izobraževanje v zdravstveni negi«:

Prof Hugh McKENNA, PhD

Profesor Hugh McKenna (Ulster University, Medical School)  je objavil več kot 250 publikacij, vključno z enajstimi knjigami. Njegova raziskovalna področja so doktorsko izobraževanje, skrb za mentalno zdravje, preprečevanje samomorov in delovna sila v zdravstveni negi. Na Ulster University je zasedal različne položaje, bil je prorektor in je dolgoletni dekan ter prejemnik številnih prestižnih britanskih in mednarodnih nagrad.

Prof Dr Pam Smith

Prof Dr Pam Smith (The University of Edinburgh, School of Health and Social Sciences) trenutno deluje kot profesorica zdravstvene nege na omenjeni instituciji. Pred tem je predavala na University of Surrey, kjer je bila tudi predstojnica Oddelka za zdravstveno nego. Profesorica je magistrirala leta 1982 na Bedford College in pridobila doktorat leta 1988 na King’s College London. Trenutno sodeluje z eno najpomembnejših izobraževalnih ustanov v Malaviju, Kamuzu College of Nursing, kjer razvija vsebine z področja e-izobraževanja. Pedagoško in raziskovalno deluje tudi v Tanzaniji, Mozambiku in ZDA.

Prof Dr Jozsef Betlehem

Prof Dr Jozsef Betlehem (University of Pécs, Faculty of Health Sciences, Pécs, Hungary) je dekan Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Pecsu ter pedagoško in raziskovalno aktiven na področju nujne medicinske pomoči in zdravstvene dejavnosti v primerih naravnih katastrof in drugih nesreč. Je član številnih nacionalnih in mednarodnih združenj ter prejemnik mnogih nagrad in priznanj.

Dr Emma ROWLAND

Dr Emma Rowland (King's College London, Florence Nightingale Faculty of Nursing & Midwifery) je raziskovalka, ki se osredotoča na kvalitativno raziskovanje, raziskovalne metode, sociologijo in zdravstvene vede ter je svetovalka NHS za urgentno medicino s posebnim interesom za travmatologijo in pred-bolnišnično medicino.

Dr Rosie STENHOUSE

Dr Rosie STENHOUSE (The University of Edinburgh, School of Health in Social Science) je predavateljica na vseh stopnjah študija, njeno raziskovalno področje zajema mentalno zdravje, raziskovalne metode in demenco ter čustveno inteligenca. Je članica številnih nacionalnih in mednarodnih združenj medicinskih sester in prejemnica mnogih nagrad in priznanj.

Prof Dr Stacy Johnson

Prof Dr Stacy Johnson (The University of Nottingham, Faculty of Medicine & Health Sciences) je izredna profesorica. Aktivno deluje kot svetovalka na področju učnih reform, razvoja šolstva ter izobraževanja v zdravstveni negi tako v Veliki Britaniji kot v Južni Afriki, na Kitajskem, Srednjem vzhodu, Indiji in Karibih. V številnih raziskavah in projektih sodeluje kot partner ali koordinator, lahko pa se pohvali tudi z izjemno velikim številom objav v priznanih revijah s faktorjem vpliva.

Dr Margaret Denny

Dr Margaret Denny (Waterford Institute of Technology, Waterford, Ireland) je predavateljica ter priznana strokovnjakinja s področja aplikativne psihologije. V svoji dolgoletni karieri je sodelovala v številnih raziskavah, projektih ter sodelovala z različnimi priznanimi tujimi institucijami. Obenem se lahko pohvali z izjemno bogatim obsegom objav v priznanih publikacijah.

Drevo