Gostovanje Prof Árún K Sigurðardóttir na UM FZV

22.05.2017

V času od 22.05. – 02.06.2017 bo na UM Fakulteti za zdravstvene vede gostovala Prof Árún Kristín Sigurðardóttir, PhD iz University of Akureyri, ki bo sodelovala na študijskih programih 1., 2. in 3. stopnje Zdravstvena nega, pri učnih enotah Obvladovanje kroničnih bolezni, Pomen prehrane za varovanje in krepitev zdravja in Napredne kvantitativne metode raziskovanja.

Prof Árún K. Sigurðardóttir, PhD je svojo kariero začela kot diplomirana medicinska sestra v kliničnem okolju in bila 10 let zaposlena v kliničnem okolju v različnih bolnišnicah v Islandiji, Norveški in na Danskem. Akademsko kariero je začela pred 25 leti in jo nadgrajevala vse do danes. Doktorat iz zdravstvenih ved je pridobila leta 2008. Na University of Akureyri Faculty of Health je zasedala različne položaje, v dveh mandatih je bila tudi dekanica fakultete. Njena raziskovalna področja so sladkorna bolezen in življenje z diabetesom, refleksija in opolnomočenje, izobraževanje bolnikov z uporabo teorije opolnomočenja, zdravstvena nega v enoti intenzivne terapije in v anesteziji. Je članica številnih nacionalnih in mednarodnih združenj medicinskih sester in prejemnica mnogih nagrad in priznanj.

Gostovanje poteka v okviru projekta: “Vključevanje gostujočih tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev v pedagoški proces kot steber razvoja kakovosti procesa internacionalizacije na Univerzi v Mariboru.”

Prof Árún K Sigurðardóttir